FAQ

 • 1. Ile kosztuje transport ciężarowy?

  Cena za transport ciężarowy jest uzależniona od wielu czynników i niekiedy zmienia się wraz z rosnącymi lub spadającymi stawkami za transport drogowy. Dla przykładu cena transportu za 1 km w 2021 roku wzrosła z powodu panującej na świecie pandemii i ze względu na Brexit, który poskutkował znaczącym spadkiem eksportu do Unii Europejskiej. Dlatego też cena transportu tirem za km najczęściej jest indywidualnie ustalana przez każdą firmę świadczącą tego typu usługi i różni się w zależności od innych kosztów, które należy uwzględnić przy wycenie.

 • 2. Na czym polega wycena?

  Decydując się na skorzystanie z usług transportowych, każdy klient zyskuje indywidualną wycenę, która pozwala stworzyć najkorzystniejszą ofertę z uwzględnieniem wszystkich ważnych czynników. Zastanawiając się, jak wyceniany jest transport, warto przede wszystkim wspomnieć, że przygotowanie indywidualnej oferty nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a wszystkie ważne dane najczęściej przesyła się do firmy za pomocą specjalnego formularza online. Dzięki temu wycena i przygotowanie oferty zajmują znacznie mniej czasu.

 • 3. Co wpływa na cenę transportu?

  Chcąc dowiedzieć się, co jest brane pod uwagę przy wycenie usług transportowych, warto przede wszystkim wspomnieć o takich czynnikach jak miejsce załadunku i rozładunku. W przypadku importu poszczególnych towarów cena transportu tirem zazwyczaj jest nieco niższa niż podczas eksportu. Ponadto nie bez znaczenia okazuje się data przewozu oraz rodzaj, wymiary i waga całego ładunku. Określenie tego typu wartości pozwala bowiem na wybranie najlepszego pojazdu, a także na odpowiednie zabezpieczenie przewożonych towarów. Dlatego też przewóz ładunków niebezpiecznych często okazuje się droższy niż na przykład transport towarów uznawanych za neutralne.

  Oprócz tego na koszt transportu wpływa jakość usług świadczonych przez poszczególne firmy. Przedsiębiorstwa korzystające z nowoczesnych sprzętów oraz dbające o odpowiednie zabezpieczenia towarów przed uszkodzeniami lub niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych niekiedy proponują klientom wyższe stawki, które jednak gwarantują brak dodatkowych kosztów wynikających z utraty wartości ładunku. Ponadto w przypadku usług transportowych niezwykle ważna staje się terminowość, od której również zależy brak nieplanowanych strat finansowych. To sprawia, że zastanawiając się, ile kosztuje transport ciężarowy za kilometr, warto skupić się nie tylko na stawkach, ale także na doświadczeniu i referencjach wybranej firmy.

 • 4. Jak działa nasz transport?

  Oferując klientom usługi transportowe, zapewniamy sprawny przewóz poszczególnych ładunków zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Na podstawie przygotowanej wcześniej wyceny wybieramy rozwiązania, które okażą się najbardziej opłacalne i komfortowe dla każdego klienta, dbając przy tym o odpowiednie zabezpieczenie ładunku oraz o dobór pojazdu cechującego się najlepszym wyposażeniem. Dlatego też klienci mogą zdecydować się nie tylko na transport za pomocą ciągnika siodłowego z naczepą, potocznie nazywanego tirem, ale także poprzez mniejsze busy. Ciągnik siodłowy ze standardową naczepą bardzo dobrze sprawdza się podczas przewozu palet, a także może być wyposażony w naczepę chłodnię, naczepę niskopodwoziową oraz w naczepę typu wywrotka, która najczęściej wykorzystywana jest podczas przewozu materiałów sypkich.

 • 5. Jakie ładunki przewozimy?

  Cena poszczególnych usług transportowych zależy również od przewożonych ładunków, które można podzielić na kilka różnych kategorii. Każda z nich wymaga wykorzystania odpowiednich zabezpieczeń oraz pojazdu cechującego się właściwą pojemnością. Ponadto w przypadku przewozu palet klienci mogą również zdecydować się na doposażenie pojazdu w specjalny wózek paletowy lub windę samozaładowczą, co ułatwi i przyspieszy załadunek oraz rozładunek towaru. Chcąc dowiedzieć się, co transportujemy, warto wymienić najważniejsze rodzaje przewożonych ładunków:

  – ładunki neutralne — są to towary odporne na niskie i wysokie temperatury, a także na różne warunki atmosferyczne. Warto jednak wspomnieć, że mimo ich odporności na uszkodzenia, niezwykle ważne staje się odpowiednie opakowanie każdego ładunku, na przykład za pomocą palet,

  – ładunki chłodnicze — do ładunków chłodniczych najczęściej zalicza się produkty spożywcze, które wymagają utrzymania stałej niskiej temperatury. Dlatego tez w przypadku tego typu towarów warto zdecydować się na przewóz pojazdem wyposażonym w chłodnię, mroźnię,

  – ładunki niebezpieczne — transport ADR, czyli ładunków niebezpiecznych, najczęściej dotyczy przedmiotów wybuchowych, a także substancji trujących, łatwopalnych, żrących i promieniotwórczych,

  – ładunki ponadgabarytowe — transport ładunków ponadgabarytowych to przewóz towarów, które swoimi wymiarami lub wagą wykraczają poza obowiązujące przepisy i z tego też powodu wymagają specjalnych zabezpieczeń oraz pilotażu, a także nierzadko specjalistycznych naczep typu tiefbett, semi czy tele.

  – ładunki sypkie — do tego typu towarów można między innymi zaliczyć na przykład piasek lub różnego rodzaju kruszywa, przewożone w znacznej części wywrotkami czy też naczepami typu walking floor (ruchoma podłoga).

 • 6. Jak długo potrwa transport?

  Czas wykonania usługi jest zależny przede wszystkim od odległości miejsca załadunku oraz miejsca docelowego. Na długość trwania przewozu wpływa również charakterystyka dróg, a także specyfika samego towaru. Mowa mianowicie o jego ilości, objętości czy też łącznej wadze.

  Każdorazowo, po utworzeniu wstępnej wyceny dla naszych klientów, informujemy o szacowanym czasie trwania przewozu. Niekiedy zdarza się, że towar przybędzie do zleceniodawcy szybciej, ale sporadycznie występują też opóźnienia. Niemniej jednak klient zawsze jest informowany na bieżąco o przebiegu procesu dostarczenia oraz o jego poszczególnych etapach. Do każdego zlecenia staramy się podchodzić bardzo indywidualnie, dlatego też na naszej stronie nie ma ogólnego cennika.